среда, 12 јуни 2024

Фил Фоден е најдобар фудбалер во Премиерлигата (ВИДЕО)

Фудбалерот на Манчестер Сити, Фил Фоден ја доби наградата за најдобар фудбалер во Премиерлигата за сезоната 2023/24.

Објавено на

часот

Сподели

Фоден имаше 17 голови и осум асистенции и е еден од најзаслужните што Манчестер Сити е на чекор до титулата.

„Ова е големо достигнување и навистина сум горд. Премиерлигата е најголема во светот и задоволство ми е што бев номиниран покрај сите други одлични играчи“, кажа Фоден.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ