вторник, 23 април 2024

Фејзи Азири, осуденикот од Монструм не сака амнестија, туку правда во Стразбур

Иако неговото евентуално помилување со предложениот закон за амнестија предизвика бурни реакции, Фејзи Азири, осуден на 15 години затвор во случајот „Монструм“, во интервју за ТВ Алсат изјави дека не сака амнестија, туку расчистување на случајот и правда.

Објавено на

часот

Сподели

„Не ме интересира законот за амнестија, не сум побарал и нема да барам. Не барам амнестија, барам само правда. Не ми е гајле што се случува со тој закон и кој го предложил. Тоа е за затворениците. Мене не ме интересира амнестија“, рече Азири.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ