недела, 14 април 2024

Федерер и Надал играа на свеќи (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Откако минатата година тие одиграа дуел на игралиште поставено на вода, сега се „пресметаа“ на теренот во Доха, пред 4.000 свеќи.

„Атмосферата во амфитеатарот беше многу посебна. Беше спој на драма и на романтика. Беше убаво, многу уживав“, рече Федерер.

 

 

 

 

[video:http://www.youtube.com/watch?v=phN9bfezW5k&feature=player_embedded]
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ