среда, 29 мај 2024

Фатени крадци во Кочани

Полицијата од Кочани и Штип, по преземени оперативни мерки и активности расчистија шест кривични дела, пет тешки кражби во обид и една тешка кражба, извршени ноќта на 21 и 22 април во Кочани. Кривичните дела тешка кражба во обид биле извршени во барака на ул.„Раде Кратовче’’, сопственост на општина Кочани, во која имало три службени простории: една на Црвен крст, една на Центарот за социјални работи и една на пратеникот М.Л. (45) од Кочани, како и во правно лице за брзи кредити и еден продажен објект.

Објавено на

часот

Сподели

Кривичното дело тешка кражба е извршено во продажен објект, од  каде сторителот одзел каса со пари. Поради постоење сомневање дека е сторител на делата, денеска од слобода е лишен Е.Р. (37) од Кочани. Во службен разговор со осомничениот, тој ги признал сите кривични дела, а дополнително признал дека извршил и пет тешки кражби и една кражба извршени на почетокот на април 2024, исто така во Кочани. По документирање на случаите, против него ќе бидат поднесени соодветни кривични пријави.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ