четврток, 23 мај 2024

Фатен осуденик баран со потерница

Вчера во 17 часот во Тетово полициски службеници од СВР-Тетово, врз основа на судска наредба, го привеле А.М.(42) од Тетово, кој бил баран со потерница за издржување на казна затвор во траење од 1 година и 6 месеци.

Објавено на

часот

Сподели

Затворската казна е изречена поради сторено кривично дело казниво по член 288, предизвикување општа опасност и член 396, неовластена трговија со оружје.

Осудениот е спроведен во КПУ Затвор Идризово за издржување на затворската казна.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ