среда, 29 мај 2024

Фатен охриѓанец баран за издржување на казна затвор за тешка кражба

Вчера во 21.30 часот во Охрид, полициски службеници од СВР Охрид го приведоа С.Ѓ.(39) од Охрид, кој бил баран по потерница врз основа на судска наредба за издржување затворска казна за сторени повеќе кривични дела тешка кражба.

Објавено на

часот

Сподели

Лицето е спроведено во казнено – поправната установа Затвор Струга за издржување на казната.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ