понеделник, 17 јуни 2024

Фатен бегалец од затворот во Штип

Објавено на

часот

Сподели

„Денеска во 00:05 часот на автопат А1, во правец од Неготино кон Градско, во близина на „Црвени брегови“, од страна на полициски службеници од Полициска станица за граничен надзор Михајлово при Регионален центар за гранични работи Југ е лишен од слобода Р.Џ.(26) од Штип“, соопштија попладнево од Министерството за внатрешни работи. 

Лицето е приведено и спроведено во Казнено-поправната установа затвор Штип за доиздржување на казната.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ