понеделник, 20 мај 2024

Фатен бегалец од затвор баран со потерница

Вчера во 14.30 часот на ул. Драгорска во Битола, полициски службеници од криминалистичката полиција при СВР Битола го лишиле од слобода Џ.Б.(52) од Битола. Тој бил баран со централна потерница врз основа на наредба од Казнено – поправната установа Затвор Прилеп, поради бегство од установата.

Објавено на

часот

Сподели

Лицето било спроведено во установата за доиздржување на осумгодишната затворска казна.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ