понеделник, 15 април 2024

Фантастичен гол во третата македонска лига (ВИДЕО)

На натпреварот од Третата македонска фудбалска лига – Исток, меѓу Дојранско Езеро и Овче Поле, беше постигнат гол каков што ретко се гледа не само на нашите терени, туку и воопшто.

Објавено на

часот

Сподели

Домаќините го добија мечот со 2-1, а еден од погодоците беше посебна приказна.

Фудбалерот на Дојранско Езеро, Слободан Митков биеше од слободен удар од околу 30. метри, испрати вистинска бомба која прво ја погоди пречката, па го удри гостинскиот голман во грб и заврши во мрежата.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ