вторник, 5 март 2024
Се подготвуваат за големо славје

Фановите на Наполи ги „погребаа“ другите клубови (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Првпат по ерата на Марадона, Наполи ќе го освои Скудетото, тоа може да се случи во недела доколку тие ја совладаат дома Салернитана, а Лацио не го победи Интер во Милано. Нешто што изгледа сосема реално.

Фановите се подготвуваат за големото славје, а една од работите кои ги направија е „погреб“ за останатите клубови.

Тие направија крстови на кои стојат амблемите на останатите клубови, и ставија еден ковчег. Има и порака која вели: „За цела Италија е страшна болка. После толку години ве ставаме на крстот“.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ