понеделник, 27 мај 2024

Фанови на Барса среде ноќ пукаа огномет над хотелот на ПСЖ (ВИДЕО)

Вечерва на програмата е реваншот од четвртфиналето во Лигата на шампионите меѓу Барселона и ПСЖ, фановите на каталонскиот тим синоќа го одработуваа својот дел од задачата.

Објавено на

часот

Сподели

Навивачи на Барселона се собраа пред хотелот каде што се сместени фудбалерите на ПСЖ и после полноќ пукаа со огномет. Целта била без сон да ги остават противничките фудбалери надевајќи се дека тоа ќе им влијае на играта на денешниот натпревар.

Барселона победи во Париз со 3-2 во првиот четвртфинален натпревар.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ