понеделник, 15 април 2024

Фалсификувани евра во Охрид

Во полицијата во Охрид било од сопственичка на продажен објект било пријавено дека на 3 март едно женско лице за купените производи платило со банкнота од 100 евра. Како што е пријавено, откако отишла да ја размени банкнотата во менувачница ѝ било кажано дека е фалсификувана.

Објавено на

часот

Сподели

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ