вторник, 18 јуни 2024

Евросупер БС-98 и екстра лесното масло за домаќинство од полноќ со повисока цена

Објавено на

часот

Сподели

Малопродажната цена на мазутот се зголемува за 0,742 ден/кг и сега ќе изнесува 40,175 ден/кг.

Од РКЕ посочуваат дека референтните цени на нафтените деривати на светскиот пазар во споредба со претходната пресметка бележат зголемување и курсот на денарот во однос на доларот е повисок за 0,145 проценти. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ