понеделник, 24 јуни 2024
За законите за коридорите

Европското знаменце е поради Левица поддржана од ВМРО-ДПМНЕ, во контакт сме со ЕУ, рече премиерот

Објавено на

часот

Сподели

Премиерот посочи дека вицепремиерот за европски прашања Бојан Маричиќ и Секретаријатот за европски прашања се во постојан контакт со службите во ЕУ.

Според премиерот, ВМРО-ДПМНЕ и Левица блокираат закони што се однесуваат на реформи во државата и на европскиот пат на земјата.

„На граѓаните не им требаат блокади, им требаат автопатишта, коридори и реформи“, рече Ковачевски.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ