четврток, 29 февруари 2024

Европска комесарка најави 11-ти пакет санкции против Русија

Објавено на

часот

Сподели

„Европа воведе 10 пакети санкции. Ќе имаме уште еден пакет, мојата работа е тие да бидат имплементирани ефикасно“, кажа таа.

Русија, како што оцени Мекгинис, е ускратена финансиски и технолошки, поради што, како што истакна, има проблеми на бојното поле.

„Нашите информации се дека санкциите успеваат“, кажа Мекгинис.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ