понеделник, 26 февруари 2024
Честитка од евроамбасадорот

EУ очекува поблиска соработка со Владата во ова важно време, порача Гир

Евроамбасадорот Дејвид Гир упати честитка до премиерот Талат Џафери и новата Влада во која забележува дека нејзината работа доаѓа во важно време.

Објавено на

часот

Сподели

„Честитки до Џафери за изборот за премиер. Тежнееме кон поблиска соработка со него и со новата Влада во ова важно време во односите меѓу Северна Македонија и ЕУ“, пишува во објавата преку платформата Х.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ