недела, 23 јуни 2024

Енцо Мареска е нов тренер на Челси

Италијанскиот стратег, Енцо Мареска е именуван за нов тренер на Челси.

Објавено на

часот

Сподели

Поранешниот помошник на Пеп Гвардиола, Енцо Мареска во новата сезона ќе ги води сините од Стемфорд Бриџ.

Челси денеска го потврди Италијанецот за наследник на Покетино кој доби отказ по крајот од сезоната.

„Секој тренер сонува да биде тренер на голем клуб како Челси. Возбуден сум од дадената шанса. Со нетрпение чекам да започнам со работа со оваа група“, изјави Мареска.

Мареска минатата сезона со Лестер беше прв во Чемпионшип.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ