вторник, 23 април 2024

Емирот од Катар и Макрон ќе се обидат повторно да го предомислат Мбапе

Килијан Мбапе реши да стави крај на неговиот престој во ПСЖ и конечно да се пресели во Реал Мадрид, но ќе биде направен уште некој обид за напаѓачот да се предомисли.

Објавено на

часот

Сподели

„Л’Екип“ пишува дека Емирот од Катар и францускиот претседател Макрон ќе се обидат да го предомислат Мбапе и да го убедат дека тој треба да остане во ПСЖ.

Емирот од Катар утре е во посета на Франција, а таа ќе ја искористи и да му достави нова понуда на Мбапе.

Минатиот пат им успеа, Мбапе беше пред заминување, но го предомислија. Очекувањата се дека овојпат таа мисија ќе биде многу потешка, речиси невозможна.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ