вторник, 5 март 2024
Големо признание за македонскиот тренер

Емил Рајковиќ е прогласен за тренер на сезоната во ВТБ-лигата

Објавено на

часот

Сподели

Под водство на 44-годишниот Македонец, ЦСКА Москва оствари 30 победи во 32 натпревари и беше прва во регуларниот дел од лигата.

Покрај тоа, ЦСКА Москва постави пет рекорди во лигата: најдобар старт на сезоната (24-0), најдолга победничка серија (24 победи по ред), 30 победи во една регуларна сезона, 14 натпревари со 100 поени или повеќе и најдобар учинок во регуларниот дел од сезоната (95,6 поени по натпревар).

r

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ