четврток, 23 мај 2024

Eм пијан возел, ем се тепал со полицајци

Полицајци од Куманово го привеле Г.Ш. (49) од Куманово, затоа што управувал возило под дејство на алкохол, а потоа агресивно се однесувал кон полициските службеници кои вршеле службени дејства и се удирал самиот. 

Објавено на

часот

Сподели

По целосно документирање на случајот против Г.Ш. ќе следува соодветна пријава, соопшти МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ