недела, 26 мај 2024

Елмас доби половина час во ремито на Лајпциг со Вердер (ВИДЕО)

Елиф Елмас во игра влезе во текот на второто полувреме во мечот на кој Лајпциг одигра 1-1 на домашен терен против Вердер.

Објавено на

часот

Сподели

Елмас во игра влезе во 64. минута кога резултатот веше беше 1-1.

Вердер поведе во 36. минута со автогол на Шевалд, изедначи Шешко во 61. минута за конечни 1-1.

Уште два меча во Бундеслигата завршија со резултат 1-1, Фрајбург – Хајденхајм и Борусија Менхенгладбах – Ајнтрахт Франкфурт.

Најинтересно беше во Келн каде домашниот тим го совлада Унион Берлин со 3-2.

 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ