вторник, 18 јуни 2024

Експлозија во фабрика за биодизел во Шпанија, има загинати (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Локалните медиуми од местото на несреќата објавија снимки од густ црн чад, а поради експлозијата биле евакуирани 250 деца кои биле во посета на блискиот парк за птици, соопштија регионалните власти. Децата не се повредени.

Со фабриката управува компанијата Инициативас Биоенерхетикас, која произведува биодизел и глицерин од рециклирано растително масло.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ