понеделник, 17 јуни 2024

Експлозија во центарот на Токио: гори деловна зграда, повредени најмалку три лица (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

На фотографиите и снимките објавени на социјалните мрежи се гледа пожарот на вториот кат на зградата и парчиња стакло расфрлани на улицата, наведува националната телевизија НХК.

Ројтерс јавува дека сведоци кажале дека почувствувале мирис на гас пред да се слушне експлозијата, додавајќи дека по сè изгледа огнот не се проширил.

Експлозијата се случила во дел од градот во кој има голем број деловни простории и ресторани.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ