четврток, 18 април 2024

Експлозија во близина на конвојот на Зеленски во Одеса при посетата на Мицотакис (ВИДЕО)

Во близина на конвојот во кој бил украинскиот претседател Володимир Зеленски во Одеса одекнала експлозија, јавуваат украинските медиуми.

Фото: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

Инцидентот се случил за време на посетата на грчкиот премиер Киријакос Мицотакис на украинскиот приморски град.

Мицотакис денес ненадејно пристигна во градот на Црно Море и се сретна со Зеленски. Тој инаку патувал кон Букурешт, каде се одржува состанок на конзервативните партии во Европската Унија поврзани со пратеничката група на Европската народна партија во Европскиот парламент.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ