петок, 21 јуни 2024

Едно лице загина, три се повредени во сообраќајната несреќа на патот Охрид – Кичево

Објавено на

часот

Сподели

„Од здобиените повреди на местото починал возачот на патничкото возило М.Ј., а смрт констатирал лекар од итна медицинска помош. Возачот В.С. и сопатничката во патничкото возсило, Н.Б.(47) од тетовското село Голема Речица се здобиле со тешки телесни повреди, додека Х.Б.(21) од селото Голема Речица, сопатник во возилото фолксваген, се здобил со телесни повреди констатирани во болницата Св.Еразмо во Охрид“, изјави портпаролот Стефан Димоски.

Увид на местото извршила екипа од СВР Охрид, а по наредба на Јавен обвинител врз телото на починатиот ќе биде извршена обдукција.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ