среда, 21 февруари 2024

Едно лице тешко повредено во сообраќајна несреќа кај Деве Баир

Министерството за внатрешни работи (МВР) соопшти дека на магистралниот пат Граничен премин Деве Баир вчера попладне се случила сообраќајна несреќа во која едно лице се здобило со тешки телесни повреди и е пренесено во болница.

Фото: Илустрација

Објавено на

часот

Сподели

„На 13.01.2024 околу 15:40 часот, било пријавено дека на магистралниот пат Граничен премин Деве Баир – Крива Паланка, се случила сообраќајна несреќа во која патничко моторно возило рено управувано од Т.М. од Крива Паланка, со регистарски ознаки од Крива Паланка удрило во Д.М. од село Дурачка Река, Крива Паланка, а потоа во запрено товарно моторно возило мицубиши, сопственост на ЈП за Комунални услуги-Комуналец Крива Паланка. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил Д.М., констатирани во Комплекс клиники Мајка Тереза во Скопје“, велат од МВР.

Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Крива Паланка.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ