понеделник, 4 март 2024

Едно лице тешко повредено во сообраќајка кај Ржаничино

Објавено на

часот

Сподели

Патничко возило „фолксваген голф“ со велешки регистарски ознаки, управувано од Л.Л. (36) од Велес, излетало од коловозот. Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Л.Л. кој бил пренесен во комплекс клиники „Мајка Тереза“ за укажување на лекарска помош. Увид на местото на настанот извршила екипа од СВР Скопје. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ