петок, 19 април 2024

Един Терзиќ е нов тренер на Борусија Дортмунд

Објавено на

часот

Сподели

Терзиќ кој пред две сезони беше привремен тренер на Борусија Дортмунд, сега се враќа во клубот и доби тригодишен договор.
 
Борусија Дортмунд потврди дека тој утре ќе го стави потписот на договорот со трајност до 30 јуни 2025 година.
ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ