недела, 14 април 2024

Еди Рама оттурнал новинарка бидејќи не му се допаднало нејзиното прашање (ВИДЕО)

Албанскиот премиер Еди Рама денес за време на конференција за новинари оттурнал новинарка, откако, како што пишуваат албанските медиуми, не му се допаднало прашањето што му го поставила.

Принтскрин: Икс

Објавено на

часот

Сподели

Како што пренесува албанскиот портал Газета10, рама ја оттурнал новинарката на телевизијата СИРИ, која му го поставила прашањето.

Новинарката го прашала Рама зошто парите на албанските даночни обврзници одат во новото пристаниште, додека во сегашното пристаниште Драч се продаваат станови на приватен инвеститор.

„Те молам не ме допирај повеќе“, кажала новинарката, а Рама заминал по физичкиот инцидент.

Рама тврди дека во спомнатиот проект државата го вклучила и интересот на албанските граѓани.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ