петок, 23 февруари 2024

Еден загинат и четворица повредени со сообраќајка кај Ќојлија

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил возачот Х.Р. кој бил пренесен во Комплексот клиники „Мајка Тереза“ каде починал, а смрт била констатирана од страна на лекар.

Со тешки телесни повреди се здобиле возачот Б.Х. и сопатник од возилото „даеву матиз“ Љ.Г. (63) од Скопје. Со телесни повреди се здобиле уште двајца сопатници од возилото „сеат ибица“ А.Д. (22) и И.Д. (24) двајцата од Скопје.

Извршен бил увид од јавен обвинител и увидна екипа од СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ