недела, 14 април 2024

Џака даде прекрасен гол па со прославата глумеше повреда, го исплаши Алонсо (ВИДЕО)

Баер Леверкузен синоќа дојде до нова победа во Бундеслигата откако со 2-1 славеше над Мајнц, Џака постигна супер погодок.

Објавено на

часот

Сподели

Швајцарскиот репрезентативец го отвори резултатот со убав гол од далечина, а при прославата глумеше повреда. Не им беше сеедно на Чаби Алонсо и останатите во стручниот штаб кога го видоа тоа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ