вторник, 5 март 2024

Две прилепчанки краделе во Струга, полицијата ги фати на лице место и ги уапси

Охридската полиција вчера фатила двајца крадци на дело во дуќан во Струга. Одземеното му било вратено на сопственикот, а против крадците ќе биде поднесена соодветна пријава, известуваат од МВР.

Објавено на

часот

Сподели

„На 25 јануари 2024 годна во 14:30 часот во Струга, полициски службеници од СВР Охрид ги привеле 40-годишната Б.Т. од прилепското село Долнени и 47-годишната С.А. од селото Дебреште, прилепско. Тие биле затекнати при вршење кражба во трговски објект на улицата Маршал Тито во Струга. Кај нив биле пронајдени одземените предмети и биле вратени на сопственикот“, соопштуваат од МВР.

По целосно документирање на настанот, против нив ќе биде поднесена соодветна пријава.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ