четврток, 22 февруари 2024

Две маскирани лица го симнале знамето на МПЦ-ОА и ставиле знаме на Албанија пред храмот Св. Наум Охридски

Објавено на

часот

Сподели

„Во 18.05 часот во СВР Тетово, свештеникот од црквата ‘Св.Наум Охридски Чудотворец’ лоцирана на Попова Шапка, пријавил дека од страна на НН лице од јарболот на црквата е симнато црковното знаме и е поставено знаме на Албанија“, информира Марјан Јосифоски, портпарол на СВР Тетово.

Сега полицијата презема мерки за расчистување на случајот. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ