недела, 3 март 2024

Две лица повредени во судир на сканија и голф

Објавено на

часот

Сподели

Началникот на службата за итна медицинска помош од Кавадарци доктор Ратко Грков ги потврдил информациите за повредените лица,

Ристе Самарџиев, портпарол на СВР Велес потврдувајќи дека во судирот се повредени две лица, додал дека и камионот и автомобилот имале кавадаречки регистерски таблички. 

На самото место интервенирала и противпожарната служба, бидејќи имало заглавено лице во возило.

                                                                                                                                           Фото: МИА

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ