четврток, 13 јуни 2024

Две лица паднале со возило во река во Прилеп

Објавено на

часот

Сподели

„Во 13:11 часот на Единствениот број за итни ситуации 112 во ЦУК, добиена е информација дека патничко моторно возило марка „голф“ влетало во реката кај мост „Кочо Рацин“ во Прилеп. Од Регионалниот ЦУК Битола контактирале со ТППЕ Прилеп и добиле известување дека имаат екипа на лице место, како и од прилепската Итна медицинска помош и дека во возилото имало две лица кои се извлечени. На терен, согласно ситуацијата, била излезена и полициска екипа од Полициската станица Прилеп“, се наведува во соопштението на ЦУК. 

Од МВР Прилеп информирале дека ангажираните екипи од Системот за управување со кризи сѐ уште се на терен и е повикана „шлеп“ служба за извлекување на возилото. 

                                                                                                                                                 Фото: Архива

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ