недела, 3 март 2024

Две девојчиња од струмичко се загубиле во Скопје кај Веро џамбо (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

                                                                                                                                      Фото: П.Џ.

Oд МВР велат дека полиција ја добила пријавата денеска околу 16 часот и уверуваат дека полициски службеници преземаат мерки за пронаоѓање на малолетничките.

На социјалните мрежи може да се прочита дека девојчињата со своите врсници биле на еднодневна екскурзија во Скопје со цел да го посетат Саемот на книгата.

д

Преку социјалните мрежи со назнака „споделувајте“ Струмица денес објави видео од надзорна камера на кое се гледаат двете девојчиња чија трага потоа се загуби.

                                                                                                                   

                                                                                                                                         

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ