сабота, 22 јуни 2024

Две деца повредени во тешка сообраќајка во Неготино

Објавено на

часот

Сподели

Денеска во раните утрински часови, поточно во 00.05 часот било пријавено дека во Неготино на ул.“Индустриска“ се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило “пасат“ со неготински регистарски ознаки, управувано од Р.Д.(39) од Неготино, и мотоцикл “априлиа“ со неготински регистарски ознаки, управуван од малолетник од Неготино.

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил мотоциклистот, а со телесни повреди се здобил малолетен сопатник од мотоциклот, констатирани во ЈЗУ Здравствен дом Неготино.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ