понеделник, 17 јуни 2024
Сообраќајка во Кисела Вода

Две деца од мотор завршија во болница, удриле во автомобил

Објавено на

часот

Сподели

Од МВР информираа дека несреќата се случила на крстосница од улицата „Борис Трајковски“ со ул.„Есенинова“ и ул.„Иван Козаров“.

Моторот управуван од малолетно лице, се судрил со автомобил „рено меган“ управуван од Ј.Т.(33) од Скопје.

На моторот се превзувало уште едно дете кое со тешки повреди завршило во болница, а возачот се здобил со телесни повреди. Увид на местото извршила полициска екипа.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ