четврток, 13 јуни 2024

Две деца и 20-годишно момче фатени додека со моторна пила пустошеле шума

Објавено на

часот

Сподели

„Тројцата биле затекнати на место наречено „Габровски пат“, атар на село Банско, на планината Беласица како со моторна пила вршат пустошење на шума. Од страна на Шумска полиција затекнатите исечени дрва биле одземени и пренесени во складот на Јавното претпријатие Национални шуми, подружница Беласица – Струмица“, известуваат од МВР.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава. 

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ