понеделник, 17 јуни 2024

Две деца тешко повредени во сообраќајка во Гевгелија, се возеле на мотоцикл

Денеска во 01:58 часот во полициската станица Гевгелија, било пријавено дека на крстосницата од ул. Коле Неделковски и ул.Љубљанска во Гевгелија се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило фолксваген пасат со гевгелиски регистарски ознаки управувано од Б.Ј.(20) од Гевгелија и мотоцикл педа со гевгелиски регистарски ознаки управуван од малолетник од с.Прдејци, гевгелиско.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобиле мотоциклистот и неговиот малолетен сопатник констатирани во Општата болница Гевгелија. Извршен бил увид од увидна екипа на ОВР Гевгелија.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ