недела, 3 март 2024

Двајца работници се повредиле додека работеле во фирма во Гази Баба

Во СВР Скопје, вчера утро било пријавено дека во приватна болница со повреди биле донесени Н.Т. и В.М., и двајцата од Скопје.

Фото: Пиксабеј

Објавено на

часот

Сподели

Според пријавеното, како што наведуваат од МВР, тие се здобиле со повреди при извршување работни задачи во фирма на подрачјето на Гази Баба – Скопје.

Бил извршен увид и за настанот бил известен трудов инспектор.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ