среда, 29 мај 2024

Двајца во станица откако им била најдена марихуана

Полициски службеници од надворешната канцеларија за криминалистички работи Кичево и полициската станица Кичево синоќа во 21.40 часот ги лишиле од слобода Б.Д.(32) и А.Д.(25), двајцата од Кичево.

Објавено на

часот

Сподели

Како што соопшти МВР, при претрес во нивниот дом, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и грутчеста материја.

Лицата биле задржани во полициска станица и по целосно документирање на случајот против нив ќе биде поднесена соодветна пријава, наведуваат од МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ