понеделник, 4 март 2024

Двајца повредени во сообраќајка меѓу 3 возила

Денеска на улицата „Ѓорче Петров“ во Скопје се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко моторно возило цитроен со охридски регистарски ознаки, управувано од С.Е. (27) од Охрид, патничко моторно возило форд со скопски регистарски ознаки, управувано од И.И. (66) од Скопје и патничко моторно возило цитроен со скопски регистарски ознаки, управувано од Б.Џ.И. од Скопје.

Објавено на

часот

Сподели

Во несреќата со тешки телесни повреди се здобил И.И., а со телесни повреди се здобила Б.Џ.И., констатирани во Градска општа болница „8 Септември“ во Скопје. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Скопје.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ