среда, 29 мај 2024

Двајца полицајци застрелани во Париз откако приведен маж им украл пиштол

Двајца полицајци се повредени во престрелка во полициска станица во 13-тиот арондисман во Париз, кога на еден од нив му го украл пиштолот маж кој претходно бил приведен затоа што нападнал жена со нож.

Илустрација: ЕПА

Објавено на

часот

Сподели

„Полицијата интервенираше и го донесе овде (во полициската станица) и тој потоа одзеде пиштол од полицаец“, рече началникот на полицијата Лорен Нунес.

Обвинителството соопшти дека еден од полицајците е во тешка состојба, пренесува Монд.

Полицијата возвратила, а напаѓачот се здобил со повреди во пределот на градниот кош, по што бил пренесен во болница.

Како што информираат од болницата, напаѓачот не е во животна опасност.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ