четврток, 30 мај 2024

Двајца фудбалери на Реал Мадрид одбиле да шутираат пенали против Манчестер Сити

Двајца фудбалери на Реал Мадрид побарале да не бидат дел од првите пет изведувачи на пенали, Феде Валверде се пожалил дека е преморен, а Едер Милитао кажал дека добро се познава со сонародникот Едерсон и може да биде прочитан.

Објавено на

часот

Сподели

Реал Мадрид синоќа на пенали го елминираше Манчестер Сити во четвртфиналето во Лигата на шампионите.

Херој беше Лунин со две одбрани, но и фудбалерите останаа смирени откако Модриќ беше непрецизен во првиот обид.

По крајот на натпреварот беше откриено дека двајца играчи побарале да не бидат дел од првите пет изведувачи.

„Четири или пет минути пред крајот на натпреварот, почнав да се подготвувам и да ги пишувам имињата на изведувачите“ – рече Давиде Анчелоти, синот на тренерот Карло Анчелоти.

„Знам дека Џуд е сигурен изведувач, исто акко и Лукас. Начо е играч со огрмно искуство и карактер. Ридигер пак е играч со огромни ма**ња“.

„На ум го имав и Феде Валверде, но тој побара да не шутира бидејќи е преморен“.

Подоцна, Карло Анчелоти откри дека и Едер Милитао побарал да не шутира бидејќи добро се познава со голманот Едерсон, и се плашел дека лесно може да биде прочитан од сонародникот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ