петок, 19 април 2024

Два пати пукал кон соселанецот и го промашил

Ј.М.(60) од сelo Сарај, скопско, вчера пријавил дека по претходни недоразбирања, бил физички нападнат од И.Љ. (36) од истото село, кој потоа од огнено оружје испукал два куршуми кон него, но не го погодил.

Објавено на

часот

Сподели

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ