петок, 23 февруари 2024

Два гола на Роналдо, едниот од нив е ремек-дело (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Роналдо во 77. минута зголеми на 2-0, а три минути подоцна постигна уште еден гол кој беше ремек дело, од огромна далечина го лобуваше истрчаниот голман.

Првиот гол на Роналдо на натпреварот:

Роналдо е прв стрелец во првенството на Саудиска Арабија со 15 постигнати голови, има и седум асистенции.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ