вторник, 5 март 2024
Серија А

Два гола на Леао за три важни бода на Милан (ВИДЕО)

Објавено на

часот

Сподели

Резултатот го отвори на пет минути пред крајот на првиот дел кога погоди по додавање од Тонали.

Конечните 2-0 Леао ги постави на 15 минути до крајот на мечот, овојпат по асистенција од Брахим Диаз.

Милан е на петтата позиција на табелата во Серија А со ист број на бодови како и Рома која е четврта, но волчицата утре го игра својот меч од ова коло, ѝ гостува на Аталанта.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ