среда, 29 мај 2024

Два гола и две асистенции на Меси за победа на Интер Мајами (ВИДЕО)

Интер Мајами со 4-1 победи на гостувањето кај Њу Ингланд Револушн во МЛС меч, Лео Меси имаше вистинско шоу.

Објавено на

часот

Сподели

Меси постигна два гола, а потоа во финишот од мечот имаше и две асистенции, последната му беше за Луис Суарез.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ