среда, 29 мај 2024

Два брачни пара со тепачка расчистувале имотно-правни односи

Вчера утро во СВР Скопје М.С. од пријавил дека на подрачјето на општина Аеродром, по претходна расправија околу нерасчистени имотно-правни односи, тој заедно со неговата сопруга М.С. биле физички нападнати од Р.М. и неговата сопруга.

Објавено на

часот

Сподели

„По целосно документирање на случајот ќе следува соодветен поднесок“, информирше МВР.

ТОП ВЕСТИ

ПОСЛЕДНИ ВЕСТИ